GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vaser 4355056
nr 435 5056
Vaser
2 st, Ewald Dahlskog (1894-1950) för BoFajans, Gävle 1930/40-tal lergods, 'D 300', grå glasyr, höjd 17.5 cm, dekor: G.1705, signerad: 15-8 1950 E.D BO', 'D 187' glasyr 'TOPAS' höjd 18 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 oktober 2006
30/10 14:18:18